SON DAKİKA

KAYMAKAM ORUÇ’TAN OKUL ZİYARETLERİ

Gündem, Köşe Yazıları

PİRAZİZ’DE 95. YIL COŞKUSU

Bu haber 06 Kasım 2018 - 7:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle, görkemli bir şekilde kutlandı.
28.10.2018 günü Atatürk Anıtına Çelenklerin sunumu ile başlayan program, 29.10.2018 günü Piraziz Kaymakamı Akın Oruç’ un Kayma-kamlık Makamında tebrikleri kabulünden sonra, pazar alanında düzenlenen kutlama töreni ile devam etti. Programa Kaymakam Akın Oruç, Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim münasebetiyle yayınladığı mesajın okunması ile başlayan eden törende; Kaymakam Akın Oruç tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, halk oyunları gösterisi ve şiirlerin okunması, ilçe okullarının düzenlediği çeşitli dallardaki yarış-malarda birinci olan öğrencilere ödül tak-dim edilmesi yer aldı.
Kaymakam Oruç, programın sona ermesinin ardından, kutlama programını düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ederek tebrik etti.