Bizim Piraziz -
$ DOLAR → Alış: 19,37 / Satış: 19,44
€ EURO → Alış: 21,20 / Satış: 21,28

Piraziz’de iş yeri mühürlenen esnaf adalet istedi

Piraziz’de iş yeri mühürlenen esnaf adalet istedi
  • 07.05.2018
  • 352 kez okundu

Piraziz ilçesinde CHP’li belediye tarafından deniz kıyısındaki işyeri mühürlenen esnaf CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek adalet istedi.
Haksız yere işyerinin mühürlendiğini ileri süren esnaf o anları cep telefonu ile kaydederken, adalet için yürüyen CHP Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenerek, “Siz adalet için yollara düşmüş bir kişi olarak partinizin belediye başkanının bu adaletsizliğine ‘dur’ deyin” diyerek tepkisini dile getirdi.
İşyerini mühürlemeye gelen zabıta görevlilerine ise vergi levhaları, mahkeme kararları ve belediyeye ruhsat müracaat dilekçelerini göstermesine rağmen iş yerinin mühürlenmesine engel olamadı.
Uzun zamandır CHP’li belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’nun baskılarına maruz kaldıklarını ileri süren esnaf Doğukan Aslan “Biz vergisini veren esnaf kaydı olan ve belediyeye ruhsat müracaatımızı yapmış bir işletmeyiz. Belediye ruhsatımızı vermekte geciktirirken, işyerimizi de mühürlemektedir. Aynı zamanda ruhsatı olmayan aynı bölgedeki başka işyerlerine de göz yumulmamaktadır. Bu bir adaletsizliktir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adalet için yürürken, kendi parti-sinin belediye başkanının adaletsiz uygulamalarına maruz kalıyoruz” ifadelerini kullandı.
İddialara cevap veren Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ise “Söz konusu işletme amacının dışında bir iş yapmaktadır. Burası hazineden plaj işletmesi olarak kiralanmış fakat yapılaşarak balık restoranına dönüşmüştür. Dolayısıyla kaçak bir yapıdır. Kaçak yapılarla mücadele de yerel yönetimlerin işidir. İlçemizde bunun gibi 16 işyeri vardı. 14 tanesi yıkıldı, iki tane işyeri kaldı. Bunlar içinde gerekli tebligatlar yapıldı ve mühürlendi. Belediye olarak yasal yetkimizi kullandık” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ